Pioneers in the industry, we offer epdm double sided adhesive tape roll and esd foam for electronics industries from India.
₹ 157 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 0-20 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Brand | Neostik Tapes |
| Color | Black |
| Tape Type | Adhesive |
Minimum order quantity: 50 Roll
Get Latest Price
| Material | PU foam |
| Thickness | 5 mm |
| Size | 4x6 ft |
| Surface Resistivity | 10 ^9 -10^12 ohms/SQ |
| Color | Pink |
| Tape Type | Adhesive |
| Usage/Application | For electronics Industries |
| Density | 28d, 32D |
| Country of Origin | Made in India |
Ramu Boya (Owner)
Neostik Tapes Private Limited
No 39/2, B Block, 6th Floor, Santhoshima Enclave, T Dasarahalli, 8th Mile Tumkur Road
Bengaluru - 560057, Karnataka, India