Our product range includes a wide range of epdm single side adhesive die cut, xlpe single side adhesive die-cut, epdm single side adhesive tape roll and epdm double side adhesive die cut.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | Black |
| Usage/ Application | EPDM used roofing, sealing |
| Shape | Custom |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | Black |
| Usage/ Application | XLPE foams are used as insulation and sound absorbing materials in a host of container's designs.C |
| Shape | Custom |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 156 / Roll Get Latest Price
| Tape Length | 10 m |
| Tape Width | <20 mm |
| Backing Material | EPDM |
| Color | Black |
| Brand | Neostik Tapes |
| Tape Type | Adhesive |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 700 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
Ramu Boya (Owner)
Neostik Tapes Private Limited
No 39/2, B Block, 6th Floor, Santhoshima Enclave, T Dasarahalli, 8th Mile Tumkur Road
Bengaluru - 560057, Karnataka, India