Our range of products include esd foam sheet, pu foam die cut, convoluted pu foam, anti-static packaging pu foams, epe foam die cut and anti static profile foam.
₹ 152 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 2 inch |
| Material | ESD Foam |
| Brand | Neostik Tapes |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Rectangular |
₹ 7.2 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | Grey |
| Usage/ Application | Packaging |
| Shape | Any shape |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 17.80 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material | Polyurethane |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Polyurethane Foam Sheet |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Shape | Any shape |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 22.4 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Density | 28D & 32D |
| Material | Pu Foam |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Pink |
| Brand | EPE |
| Packaging Type | Electronics components |
| General Use | For packaging |
| Unit | mm |
| Type | Polyurethane Foam Sheet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8.3 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packing foam, EPE fitting |
| Material | EPE Foam |
| Shape | Any shape |
| Usage/Application | Packaging industries |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | PU foam |
| Thickness | 5 mm |
| Color | Pink |
| Size | 4x1 ft |
| Usage/Application | Packaging for electrical & electronics industries |
| Density | 28D, 32D |
| Country of Origin | Made in India |
Ramu Boya (Owner)
Neostik Tapes Private Limited
No 39/2, B Block, 6th Floor, Santhoshima Enclave, T Dasarahalli, 8th Mile Tumkur Road
Bengaluru - 560057, Karnataka, India