Offering you a complete choice of products which include anti static foam for electronics components packs, anti-static profile foam and anti-static pu foams for mother board packaging.
₹ 22.4 / Piece Get Latest Price
| Material | PU foam |
| Size | 4x1 ft |
| Thickness | 5 mm |
| Shape | Customizied |
| Color | pink |
| Usage/Application | Electronics component packaging |
| Density | 28D, 32D |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 20.40 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | Pink |
| Usage/ Application | Packaging Industries |
| Features | Used for packaging materials |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material | PU foam |
| Size | 4x6 ft |
| Color | pink |
| Density | Anti-static PU foam for mother board packaging |
| Country of Origin | Made in India |
Ramu Boya (Owner)
Neostik Tapes Private Limited
No 39/2, B Block, 6th Floor, Santhoshima Enclave, T Dasarahalli, 8th Mile Tumkur Road
Bengaluru - 560057, Karnataka, India