Offering you a complete choice of products which include rebonded die-cut foam, anti static die cut packaging foams, epe anti static foam, epe packaging foam, neo-insul melamine foam and anti-static egg crate foam.
Get Latest Price
| Usage / Application | Industrial |
| Size | Double |
| Color | Black |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 22.4 / Piece Get Latest Price
| Brand | Neostik Tapes |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Square, Rectangular |
| Material | Polyurethane |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Pink, Black, White |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 13 / mm Get Latest Price
| Design Type | Custom Designs Available |
| Shape | Any shape |
| Usage/ Application | Electrical and Electronic Industries, Packaging Industries |
| Color | Pink |
| Thickness | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 mm
₹ 13.05 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Packing |
| Shape | Rectangle |
| Material | EPE |
| Brand | Neostik Tapes |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black, White |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 146 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Color | White |
| Usage/ Application | General Industrial :Enclosure linings and suspended absorbers |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | PU Foam |
| Size | 4x1 ft |
| Thickness | 5 mm |
| Color | Pink |
| Usage/Application | Packaging Industry |
| Density | 18D, 28D, 32D and 40D |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 375 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
Minimum order quantity: 50 Square Meter
₹ 12.8 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Brand | Neostik Tapes |
| Material | Polyurethane |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Square, Rectangular |
| Features | Conductivity |
| Adhesive Type | Non Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10.5 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Brand | Neostik Tapes |
| Material | Polyurethane |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 20.15 / mm Get Latest Price
| Brand | Neostik Tapes |
| Color | Pink, Black |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Square, Rectangular |
| Features | Convoluted |
| Material | Polyurethane |
₹ 22.4 / mm Get Latest Price
| Material | Polyurethane |
| Thickness | 20 mm |
| Size | 4x6 ft |
| Density | 28D, 32D |
| Color | Pink |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 mm
₹ 13.0 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Usage/ Application | Electronic Industry, Packaging Industry |
| Color | Pink |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Ramu Boya (Owner)
Neostik Tapes Private Limited
No 39/2, B Block, 6th Floor, Santhoshima Enclave, T Dasarahalli, 8th Mile Tumkur Road
Bengaluru - 560057, Karnataka, India