We are a leading Manufacturer of xlpe single side adhesive tape and xlpe double side adhesive tape from Bengaluru, India.
₹ 63 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 0-20 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Brand | Neostik Tapes Pvt.ltd |
| Color | Black |
| Backing Material | XLPE |
| Usage/Feature | gasketing, insulating, draught-sealing, cushioning or protecting, and sound dampening |
| Tape Type | Adhesive |
| MOQ | 1 nos |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 125 / Roll Get Latest Price
| Backing Material | Foam |
| Tape Type | Adhesive |
| Tape Length | 10 m |
| Tape Width | 0-20 mm |
| Brand | Neostik Tapes |
| Total Thickness | 1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 5mm |
| MOQ | 1 Nos |
| Usage/Application | Sound Damping Pads. Gasketing. Dust proof and Water Proof. Packaging Dampening |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 63 / Roll Get Latest Price
| Backing Material | Foam |
| Tape Type | Adhesive |
| Tape Width | 0-20 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Brand | Neostik Tapes |
Minimum order quantity: 1 Roll
Ramu Boya (Owner)
Neostik Tapes Private Limited
No 39/2, B Block, 6th Floor, Santhoshima Enclave, T Dasarahalli, 8th Mile Tumkur Road
Bengaluru - 560057, Karnataka, India